EΠΙΧΕΙΡΩ: ΣΤΗΝΟΝΤΑΣ ΜΙΑ ΕΠΙΧΕΙΡΙΣΗ

Το έτος 2012-13 στο σχολείο μας έτρεξε ένα πάρα πολύ ενδιαφέρον και χρήσιμο για το μέλλον των παιδιών πρόγραμμα. Στήσαμε ένα εργαστήρι και δημιουργήσαμε χειροποίητα προϊόντα τα οποία διαθέσαμε στο Χριστουγεννιάτικο παζάρι του Δήμου Λαρισαίων στην κεντρική πλατεία της πόλης μας. Ήμασταν το πρώτο σχολείο που το έκανε. Τα χρήματα που μαζέψαμε ομόρφυναν το σχολείο μας. Αυτό που όλοι θυμόμαστε, καθηγητές και μαθητές, είναι οι σχέσεις που αναπτύξαμε εκείνη την πρώτη χρονιά. Σχέσεις αληθινές και παντοτινές! Την Επιχείρηση στήσαμε ξανά το Πάσχα του ίδιου χρόνου και η προσπάθειά μας στέφθηκε με απόλυτη επιτυχία!

Καθηγητές υπεύθυνοι του προγράμματος: Μωυσής Σαλτιέλ, Ζησοπούλου Βαρβάρα, Αθαναηλίδου Ρούλα, Κολοκοτρώνη Ευθαλία

ΕΠΙΧΕΙΡΩ ΣΤΗΝΟΝΤΑΣ ΜΙΑ ΕΠΙΧΕΙΡΗΣΗ 1ο ΓΥΜΝΑΣΙΟ ΛΑΡΙΣΑΣ                                                 335566ββ1β3β4β5β6β7β8β9β22