ΜΑΘΗΜΑΤΙΚΟΙ

Optimized-ΣΑΛΤΙΕΛ ΜΩΥΣΗΣΣΑΛΤΙΕΛ ΜΩΥΣΗΣ,

Ο Σαλτιέλ Μωυσής είναι μαθηματικός, απόφοιτος της Φυσικομαθηματικής Σχολής του Πανεπιστημίου Πατρών.

Είναι μέλος της Ελληνικής Μαθηματικής Εταιρείας από το 1984.

Εργάστηκε στην ιδιωτική εκπαίδευση και υπηρετεί στη Δημόσια Εκπαίδευση επί 26 έτη.

Διαθέτει πιστοποίηση Α? επιπέδου στην Πληροφορική και έχει παρακολουθήσει σειρά σεμιναρίων και επιμορφώσεων  σε τομείς όπως:

– Σύγχρονη διδακτική ανάλυση μαθηματικών εννοιών του Γυμνασίου.

– Η διαδικασία της διδακτικής  εργασίας στα Μαθηματικά.

– Διδακτική των Μαθηματικών.

– Αξιοποίηση της αλληλεπίδρασης Μαθηματικών και Φυσικής για τη διδασκαλία  τους στο Λύκειο.

– Εκπαιδεύοντας τον άνθρωπο του 2000 – Δεξιότητες επικοινωνίας.

– Βασικές δεξιότητες των Τεχνολογιών Πληροφορίας και επικοινωνιών στην    εκπαίδευση, Α΄ επίπεδο.

Από το 2011 υπηρετεί στο 1ο Γυμνάσιο Λάρισας, όπου υλοποιεί εθελοντικά πρόγραμμα ενισχυτικής διδασκαλίας  στα Μαθηματικά.

Έχει υλοποιήσει μεγάλο αριθμό Καινοτόμων Προγραμμάτων  πολιτισμού και επιχειρηματικότητας.

Ξένες γλώσσες:  αγγλικά

ΣΤΑΜΑΤΙΑ ΔΙΠΛΑ

Η Σταματία Δίπλα είναι μαθηματικός, απόφοιτος της Φυσικομαθηματικής Σχολής  του ΑΠΘ Θεσσαλονίκης .

Πριν ενταχθεί στη δημόσια εκπαίδευση  εργάστηκε στον ιδιωτικό τομέα ως ιδιοκτήτρια Φροντιστηρίου Μαθηματικών.

Υπηρετεί στη Β΄θμια Εκπαίδευση επί 29 χρόνια.